Статті

Тепла підлога в квартирі

Тепла підлога для опалення приміщень вже давно не є чимось ексклюзивним. Сьогодні подібна система часто зустрічається як частина опалювальної системи будинків чи квартир. Більше того, система теплої підлоги останнім часом все частіше використовується як самостійна. Однак, існує безліч побоювань щодо того, наскільки доцільною є установка теплої підлоги в квартирі.

Для початку, давайте розберемося що таке тепла підлога і як вона працює. Система теплої підлоги монтується на плоскі поверхні приміщення, такі як підлога, стеля та стіни. При цьому стяжка підлоги виконує функцію розподілу тепла, що отримується від труб.

Тепла підлога має ряд переваг, а саме:
  • Економія простору завдяки тому, що вся система перебуває під підлогою.
  • Зберігається естетика ремонту, адже ніяке опалювальне обладнання не псує зовнішній вигляд.
  • Завдяки рівномірному нагріванню приміщення знижується рівень пилу, що благотворно впливає на чистоту вашого будинку.
  • Через низьку кількість споживаного тепла економиться кількість витрат.

Чи можна встановлювати теплу підлогу у квартирі?

Закон України не забороняє встановлення подібних конструкцій у квартирах. То чому ж багато хто стверджує, що це не доцільно чи навіть заборонено? Справа в тому, що найпопулярнішим видом теплої підлоги є водяна. Це означає, що теплоносієм є вода. І оскільки така система монтується на поверхню підлоги, підвищується ризик затоплення сусідів. Більше того, якщо підключити систему до центрального опалення, є ймовірність того, що в інші квартири надходитиме менше тепла, ніж повинно. Однак, врізання теплої підлоги є інженерною зміною, необхідно буде внести відповідні дані до документів. Таким чином ми приходимо до того, що встановити теплу підлогу в квартирі та підключити її до центральної системи опалення цілком можливо. Просто це потрібно зробити законно та правильно, щоб надалі уникнути як юридичних, так і практичних проблем.

Якщо у вас в квартирі автономне опалення, то з монтажем теплої підлоги не виникне жодних питань, тому що це не впливає на загальну систему і не призводитиме до теплових втрат в сусідів.

Зверніть увагу, що тепла підлога укладається безпосередньо у стяжку, а це означає, що робити це потрібно на етапі будівельних чи ремонтних робіт. Перед тим, як монтувати безпосередньо труби, слід також прокласти шар гідро- та теплоізоляції, щоб уникнути появи конденсату та втрати тепла. Без шару теплоізоляції значна частина тепла йтиме вниз до сусідів. Якщо ви готові на це піти, цей крок можна пропустити.

У будь-якому випадку перед початком всіх робіт проконсультуйтеся зі спеціалістом, щоб зрозуміти, наскільки система теплої підлоги буде ефективною для вашої квартири. Альтернативним варіантом непомітного опалення є конвектори, вмонтовані в підлогу. Вони також монтуються в нішу у підлозі та абсолютно непомітні. А різноманітність декоративних решіток дозволить підібрати саме ту, що підійде під ваш інтер'єр. У будь-якому випадку співробітники компанії Teplowatt завжди відкриті до ваших запитань та готові провести презентацію на вашому об'єкті. Залишайте заявку на сайті або телефонуйте, щоб отримати консультацію.