Статті

Як обрати теплу підлогу під ваше приміщення

Тепла підлога є дуже популярною в сучасному інтер'єрі. Широка популярність даного елемента системи опалення пояснюється високою ефективністю та простотою в установці та обслуговуванні. На сьогоднішній день існує кілька видів теплої підлоги, і не досвідченому користувачеві легко загубитися серед усієї різноманітності різновидів та виробників. Для кожного окремого випадку підходить певний вид теплої підлоги. Щоб вибрати підлогу під своє приміщення, зверніть увагу на кілька основних показників:


  • приватний будинок чи квартира;
  • тип вашого приміщення (рівень вологості, розташування, площа скління, особливості);
  • яке покриття буде зверху.

Наприклад, якщо у вас квартира, то можна вибрати теплу підлогу низької потужності, оскільки у квартир рівень тепловтрат менше. У процесі розрахунку теплової потужності звертайте увагу на поверх та кут розташування квартири, сонячну або тіньову сторону.

Теплі підлоги розрізняються по нагрівальному елементі: кабель, що нагріває, нагрівальні мати, інфрачервона плівка. Нижче розглянемо особливості кожного типу.

Нагрівальний кабель являє собою екранований кабель з однієї або двох жил, який укладається в стяжку товщиною від 3 до 5 см. Даний тип теплої підлоги є найбільш універсальним, оскільки він підходить для укладання під ламінат, плитку, лінолеум, наливну підлогу, керамограніт, паркет та інші покриття. Також цей кабель можна монтувати у вологих приміщеннях.

Нагрівальні мати розділяються на два типи: інфрачервоні та конвекційні. Мати набагато тонші за гріючий кабель і укладаються в стяжку товщиною всього до 10 мм. Подібна система зручна, якщо вам не потрібно підвищувати висоту підлоги.

Інфрачервона тепла підлога є плівкою з інфрачервоними елементами, які передають тепло іншим елементам у приміщенні. Ця плівка монтується поверх тонкої теплоізоляції. Великою перевагою даного виду теплої підлоги є простота укладання та відсутність необхідності робити стяжку. Завдяки цим факторам цей тип теплої підлоги можна укладати не тільки на підлогу, але на стіну або навіть на стелю.

Яка тепла підлога підійде саме вам, залежить від безлічі факторів, проте кваліфіковані фахівці легко підберуть необхідне обладнання під ваше приміщення, щоб забезпечити потрібну теплову потужність та ефективність вашого опалення.