Статті

Як доглядати за конвектором, вмонтованим в підлогу

На сьогоднішній день підлогові конвектори стали невід'ємною частиною системи опалення. Через свою компактну конструкцію вони практично непомітні, а різноманіття кольорів та форм декоративних ґрат дозволяє конвектору вписуватися в будь-який інтер'єр.

Одним з недоліків вбудованих в підлогу радіаторів вважається той момент, що вони вимагають певного догляду. Чи насправді це недолік? Ми вважаємо, що ні. Справа в тому, що будь-яка техніка, яку ми купуємо в наш будинок, потребує розумного догляду. Адже ми не відмовляємося від домашніх меблів, тому що їх потрібно чистити? Автомобіль вимагає періодичного обслуговування, проте ми їздимо на них, якщо у нас є така можливість. Те ж саме і з підлоговими конвекторами. Їхня потреба в догляді насправді мінімальна, а ефективність таких опалювальних приладів значно перевищує зусилля на його утримання в належному вигляді.

Через те, що радіатор розміщується в підлозі, в грати потрапляє пил та сміття, які, накопичуючись, можуть знижувати теплопродуктивність приладу. Незважаючи на те, що самі виробники рекомендують чистити конвектор перед та після опалювального сезону, наші фахівці наполягають на тому, що проводити прибирання вмонтованого в підлогу радіатора слід двічі на місяць. Така періодичність буде оптимальною для того, щоб деталі конвектора не засмічувались і прилад міг нормально та справно функціонувати.

Відзначимо, що догляд за вбудованим в підлогу радіатором не вимагає особливих умінь, але робити все варто обережно.

Прибирання конвектора складається з 4 кроків:
  1. Зупиніть подачу теплоносія та відключіть електрику.
  2. Зніміть решітку, що закриває радіатор, і вентилятор, якщо він є.
  3. Підніміть короб та очистіть всі деталі звичайним домашнім пилососом з вузькою насадкою. На даному етапі також проводиться вологе прибирання. Ганчірку можна надіти прямо на насадку пилососа, щоб спростити процедуру. В процесі вологого прибирання не використовуйте ніяких агресивних чистячих, щоб не відбулася хімічна реакція.
  4. Закрийте конвектор декоративною решіткою.

Також необхідно один раз на рік змащувати осі конвектора, щоб не виникало додаткове тертя. По завершенні опалювального сезону, якщо ви не використовуєте радіатор як кондиціонер, його можна закрити спеціальними декоративними кришками, щоб там не збирався пил та сміття.

Як бачите, процес прибирання конвектора, вмонтованого в підлогу, досить простий і займе у вас максимум півгодини. При цьому, встановлюючи в квартирі радіатор в підлогу, ви отримуєте прилад для опалення приміщень з високою тепловіддачею і сучасним дизайном. Якщо ви все ще сумніваєтеся, звертайтеся за консультацією до фахівців нашої компанії, отримуйте відповіді на всі, запитання, які вас цікавлять. Також наші співробітники можуть провести презентацію на вашому об'єкті, щоб остаточно розвіяти усі ваші сумніви.