Статті

Конвектори водяного опалення

Конвектори є інноваційним рішенням в традиційній системі опалення. Найчастіше вони використовуються тоді, коли потрібно, щоб опалення працювало ефективно і при цьому було економічним. Саме конвектори дозволяють закрити дані потреби клієнта.

Сама назва "конвектор" говорить нам про те, що працює даний прилад за рахунок циркуляції повітря. Нагріваючись в конвекторі, тепле повітря піднімається вгору, виштовхуючи звідти холодне, яке за законами фізики є більш щільним. Так і відбувається процес опалення з використанням конвекторів. Така конвекція може бути як природною, так і примусовою. Для примусової конвекції в прилад вбудовується вентилятор, який підсилює потоки повітря. Такі конвектори працюють більш ефективно. Прилади з природною конвекцією використовуються для опалення невеликих приміщень або як додаткове джерело тепла.

Конвектор складається з двох основних частин: труба та теплообмінник. Найчастіше теплоносієм в конвекторах виступає вода, хоча може бути і олія. Водяні конвектори найбільш поширені та прості в експлуатації.

Водяні конвектори поділяються на 3 типи:

  • Внутрішньопідлогові - прилад монтується в спеціальну нішу в підлозі та закінчується на одному рівні з підлогою.
  • Напольні - монтуються на поверхні підлоги, зовні можуть нагадувати звичний нам радіатор.
  • Настінні - прикріплюються до стіни. Зараз часто можна зустріти настінні конвектори, закріплені під стелею.

Настінні конвектори мають найбільший попит, оскільки мають невисоку вартість, легко монтуються та ефективні в процесі опалення приміщень. В силу своєї невеликої ваги їх можна розмістити практично в будь-якому місці.

Підлогові варіанти конвекторів, як правило, використовують там, де кріплення настінних неможливе технічно. Наприклад у випадку з панорамними вікнами.

Внутрішньопідлогові конвектори є універсальними в контексті інтер'єру приміщення, тому що користувач бачить тільки декоративну решітку. При цьому найкраще здійснювати монтаж конвектора в процесі будівництва або ремонту приміщення, щоб потім не знімати покриття для підлоги.

Як бачите, існує безліч різновидів конвекторів за способом монтажу і типом конвекції, тому кожен користувач може обрати те, що підійде саме йому. Фахівці нашої компанії допоможуть вам підібрати необхідне обладнання для опалення, прорахують теплову потужність конкретно під ваше приміщення та зроблять презентацію на вашому об'єкті, якщо це буде потрібно. Замовляйте консультацію на нашому сайті або телефонуйте.