Статті

Що таке тепла підлога та навіщо вона потрібна

Сучасні технології не стоять на місці, світ технологій постійно розвивається і багато речей щільно входять в наше повсякденне життя. Так, на зміну звичним нам батареям опалення прийшла тепла підлога. Багато сьогодні використовують теплу підлогу не тільки як додаткове джерело тепла, але і як основне. Що таке тепла підлога і як це працює? Читайте далі в нашій статті.

Тепла підлога - це система опалення, яка розташовується на підлозі та здатна повноцінно обігріти будь-яке приміщення, придатне за технічними характеристиками. Не так давно тепла підлога вважалася розкішшю та зустрічалася досить рідко. Однак, на сьогоднішній день тепла підлога доступна багатьом і зустрічається дуже часто в квартирах, приватних будинках і навіть в офісах.
Недоліком традиційного опалення довгий час вважався той факт, що тепле повітря піднімається вгору і накопичується під стелею, залишаючи нижній шар приміщення прохолодним. Більш того, при стандартному опаленні повітря в кімнаті часто стає сухим.

Тепла підлога як система опалення має зовсім інший принцип роботи. Система прогрівається рівномірно по всій поверхні, що дозволяє забезпечувати гармонійний прогрів приміщення, а нагрівши кімнату до заданої температури, система сама вимикається. Таким чином, в кімнаті постійно підтримується потрібна температура повітря. Завдяки матеріалу, з якого виготовлена ​​система теплої підлоги, вона остигає повільно, внаслідок чого тепло зберігається набагато довше, що буде ще й економити ресурси користувача.


Існує кілька різновидів систем теплої підлоги.
  1. Електрична тепла підлога є найпопулярнішою серед користувачів, зустрічається найчастіше. Принцип роботи: нагрівальний кабель перетворює енергію електрики в тепло. Устаткування для такої системи має оптимальну вартість, а монтаж не викликає складнощів. Електрична тепла підлога буде добре прогрівати приміщення, а також надасть власникові можливість самому підбирати комфортну температуру опалення.
  2. Водяна тепла підлога. Даний вид опалення зустрічається рідше, ніж попередній. Спеціальна батарея монтується в бетонну стяжку, що трохи ускладнює монтаж такої системи. Працює така тепла підлога завдяки циркуляції гарячої води або мастила в системі, яка і опалює поверхню. Як ми вже говорили, така система монтується досить складно і вимагає великих грошових витрат в силу високої вартості обладнання та його кількості. Труби повинні прокладатися максимально близько одна до одної, інакше людина буде відчувати на підлозі холодні зони.
  3. Комбінована тепла підлога є об'єднанням двох попередніх принципів: теплоносієм в трубах виступає вода або мастило, але нагріває її електричний кабель. Подібні системи зустрічаються вкрай рідко через високу вартість і складності монтажу.
  4. Плівкова тепла підлога є простою в установці та ефективною в процесі обігріву приміщення. Під фінішне покриття підлоги укладається спеціальна біметалева плівка, що володіє здатністю розігріватися до високих температур. Підключається така плівка до центральних електричних мереж. Щоб встановити таку систему не потрібно буде робити глобальну реконструкцію підлоги, тому монтаж не завдасть вам особливого клопоту.

Тепла підлога в будинку або в квартирі є дуже універсальною - її можна встановити практично в будь-якому приміщенні. Устаткування для таких систем добре переносить великі навантаження, підвищену вологість і вогкість. Дуже добре підходить для кімнат, в яких установка іншого опалювального обладнання просто неможлива. Також великим плюсом є і те, що теплу підлогу можна укласти не тільки на підлогу, але і на стіну, як би парадоксально це не звучало.

Звичайно ж великою перевагою теплої підлоги є також і те, що тепла підлога абсолютно непомітна, а отже впишеться в абсолютно будь-який інтер'єр. Також ви можете встановити систему теплої підлоги практично під будь-яке підлогове покриття: ламінат, паркет, плитка, ковролін або лінолеум.

Як бачите, тепла підлога має масу переваг, встояти перед якими досить складно. Якщо ви шукаєте оптимальну систему опалення, яка буде не тільки ефективною, але і практичною, ми однозначно рекомендуємо вам придивитися до теплої підлоги.