Статті

Що таке внутрішньопідлоговий конвектор?

На сьогодні конвектори, що вмонтовані в підлогу, набирають все більшої популярності через свою практичність та стильний дизайн. Однак, далеко не всі люди розуміють що це таке і як даний конвектор працює.

Конвектор - це прилад для опалення приміщення, який встановлюється всередину підлоги і закінчується на одному рівні з нею. Зверху конвектор закривається стильною решіткою, яку можна підібрати під дизайн інтер'єру вашого приміщення. При цьому, конвектор повинен підключатися до системи опалення приміщення - водяної або електричної.

Ви можете зустріти різні назви внутрішньопідлогового конвектора: радіатор, вмонтована в підлогу батарея і багато інших. Однак конвектор та радіатор - не одне й те ж саме.

На сьогоднішній день не можна точно визначити коли і де з'явилися конвектори, проте їх поява була обумовлена ​​потребою. Ще в VII столітті у Франції панорамні вікна, котрі часто займають всю стіну, стали дуже популярними. І архітектори досить швидко зіткнулися з проблемою: панорамні вікна виглядають чудово, але приміщення з таким архітектурним рішенням виявлялися холодними та незатишними, хоч і добре освітленими.

Конвектори в тому вигляді, в якому ми використовуємо їх зараз, з'явилися приблизно в 70-х роках ХХ століття, і багато відомих виробників приписують собі подібний винахід.
Внутрішньопідлогові конвектори діляться на 2 види: з природною конвекцією та з примусовою.


Конвектор з природною конвекцією працює без вентилятора, завдяки силі Архімеда. Холодне повітря з вікна прагне до найгарячішої точки в кімнаті (внизу конвектора), там воно нагрівається і виходить в приміщення. І цей процес безперервний.

У конвекторах з примусовою конвекцією повітря переміщується за рахунок роботи вентилятора, насоса або іншого пристрою. Слід зазначити, що вентилятор в даному виді конвектора може помітно шуміти. Це потрібно враховувати.

Конвектори також бувають водяні та електричні. Електричні конвектори працюють за принципом тена і просто нагрівають повітря в приміщенні, а в водяних в якості теплообмінника використовується вода.

За функціями, внутрішньопідлоговий конвектор може не тільки обігрівати приміщення, але й охолоджувати його, в залежності від температури. Це також слід враховувати при виборі конвектора.

Конструкція  вмонтованого в підлогу конвектора проста і глобально складається з: корпусу конвектора, теплообмінника, клапана та решітки.
Конвектор може бути вмонтований в підлогу або в підвіконня. Монтується він паралельно стіні та зверху накривається декоративними гратами. Таким чином, конвектор не займає зайвого простору, відмінно вписується в інтер'єр та забезпечує опалення приміщення. Також сучасні технології дозволяють виготовляти конвектори не тільки прямокутної форми, але й напівкруглої.

У нас ви можете придбати внутрішньопідлоговий водяний конвектор із гарантією 15 років на корпус і вибором решітки в колір Вашого дизайну. Переходьте на головну сторінку залишайте заявку і менеджер підбере найкраще рішення!