Статті

Підлоговий конвектор vs тепла підлога: що обрати

В процесі проектування житла сучасні дизайнери часто пропонують установку великих панорамних вікон, засклених фасадів та французьких балконів. Це виглядає стильно та вишукано, а також додає простору та світла у приміщення. При цьому часто подібні архітектурні рішення викликають складнощі з організацією опалення в таких будинках. Адже затишок у будинку багато в чому залежить від температури повітря у приміщенні.

Як правило, звичні нам радіатори, які встановлюються перед вікном, виглядають щонайменше безглуздо, адже через них втрачається вся принадність великої площі скління. Тому спеціалістам часто доводиться поламати голову над тим, щоб зробити опалення квартири ефективним, і при цьому не зіпсувати враження від стильного ремонту.

Існує декілька варіантів вирішення цієї проблеми:
  • тепла підлога;
  • внутрішньопідлогові конвектори;
  • теплі плінтуси та настінні конвектори;
  • системи кондиціювання та інші.

Найпопулярнішими є перші два варіанти: тепла підлога та конвектори, вбудовані в підлогу. Однак, навіть із цих двох варіантів необхідно вибрати один, найбільш підходящий для вашого приміщення. Давайте розбиратися по черзі.

Система теплої підлоги буває електрична та водяна. Назва тут говорить сама за себе. У першому випадку нагрівання здійснюється через електричний кабель, а у другому - через полімерну трубку з використанням води в якості теплоносія. В укладанні теплої підлоги існує безліч нюансів, тому часто цей процес може бути більш витратним, ніж установка конвекторів.

Значним плюсом теплої підлоги є те, що візуально не буде видно жодних опалювальних приладів. Також слід враховувати, що далеко не кожен вид підлогового покриття поєднується із системою теплої підлоги. Наприклад, дерев'яна підлога почне розсихатися за кілька років. Тому якщо ви хочете вибрати цей варіант, уважно вивчіть сумісність теплих підлог та покриттів.

Внутрішньопідлоговий конвектор передбачає циркуляцію теплого та холодного повітря у приміщенні. Як нагрівальний елемент використовується тен або змійовик. Конвекція може бути природною або примусовою, тобто здійснюватись за допомогою вбудованого вентилятора. Монтується прилад у спеціальну нішу в підлозі, а зверху накривається декоративною кришкою, що знаходиться на рівні з підлогою. Як правило, такі обігрівачі встановлюються вздовж засклених площ (панорамних вікон, балконів, фасадів). При цьому, абсолютно не важливо яке покриття ви вибрали для підлоги, конвектор відмінно поєднуватиметься з будь-яким.

Зверніть увагу, що вмонтовані в підлогу конвектори дуже прості в обслуговуванні та догляді, а також легко піддаються ремонту в разі несправності. У той час як тепла підлога відноситься до системи, яка не підлягає обслуговуванню. Тобто у разі будь-яких проблем знайти місце поломки буде складно.

У будь-якому випадку рішення приймати тільки вам. Якщо ви бажаєте собі якісне опалення з використанням внутрішньопідлогових конвекторів, звертайтеся до компанії “Teplowatt”. Наші фахівці дадуть відповідь на всі запитання, прорахують оптимальну теплову потужність для вашого приміщення і проведуть презентацію на вашому об'єкті. Залишити заявку можна на нашому сайті або зателефонувавши.