Статті

Керування конвектором, вмонтованим в підлогу

Конвектор є незамінним в приміщеннях з панорамними вікнами або великою площею скління. Встановивши конвектор в підлогу виникає логічне запитання: як керувати конвектором, щоб він додавав в приміщення затишок і комфорт. Керування конвекторами, вмонтованими в підлогу - це не тільки зручність користувача, але і істотна економія ресурсів.

Існує два типи керування радіатором в підлозі:
  • гідравлічний;
  • електричний.

Гідравлічний тип керування найчастіше використовується в конвекторах з природною конвекцією. При такому типі керування підлоговий конвектор комплектується спеціальними запірними кранами, які користувач може або відкрити, або закрити. Найпоширенішою схемою керування конвектора без вентилятора є комбінація термостатичного клапана, термоголовки і виносного датчика.

Часто для ефективного керування радіаторами, вбудованими в підлогу, використовують сервопривід, основною функцією якого є регулювання подачі теплоносія в конвектор. Коли приміщення нагрівається до потрібної температури, термостат повідомляє про це сервоприводу, і той закриває подачу води. Таким чином конвектор зупиняє нагрів приміщення.

Найбільш популярним способом керування конвектором є термостат, за допомогою якого можна найбільш ефективно налаштувати роботу системи. Якщо користувач вказав 30 градусів як бажану температуру нагрівання приміщення, то при досягненні цього рівня система почне працювати менш інтенсивно, щоб температура не підвищувалася, а підтримувалася. За допомогою термостата можна найефективніше налаштувати роботу конвектора.

Електричний тип найбільш поширений при керуванні фанкойлами з примусовою конвекцією, тобто, оснащеними вентиляторами. Для того, щоб керувати конвектором, встановлюється терморегулятор, який буде вмикати та вимикати вентилятор, підтримуючи обрану користувачем температуру. Працює така система дуже просто: користувач обирає комфортну температуру. Якщо температура в приміщенні нижче заданої, система включає вентилятор в конвекторі, якщо вище - відключає. А користувач в цьому процесі більше не братиме участі.

Керувати конвектором, вбудованим в підлогу, дуже просто і зручно. Ви можете переналаштовувати ваш радіатор в підлозі в залежності від сезону, а влітку вмикати холодний обдув, якщо ваш прилад має таку функцію. При автоматичному управлінні ресурси не будуть витрачатися більше, ніж це необхідно, а ви будете насолоджуватися затишком вашого будинку. Фахівці нашої компанії допоможуть не тільки обрати і встановити конвектор опалення, а й порадять якісний термостат для зручного керування. З компанією "Teplowatt" ви в надійних руках!